FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Дергачівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 «Лелеченька» комбінованого типу Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області функціонує з 18 лютого 1965 року. В дитячому садку сім груп, з них 2 логопедичних групи, 1 різновікова цілодобова, 3 дошкільних групи, 1 група раннього віку.

В групах виховується 180 дитини, з них користуються пільгою за харчування у розмірі 100%:
4 дітей пільгового контингенту з малозабезпечених сімей,
8 дітей, батьки яких є учасниками АТО користуються пільгами 100%.

Пільги на харчування у розмірі 50% отримують 4 дитини з багатодітних сімей.

/Files/images/2222.jpg

1965 рік - яслі-сад № 2 прийняв своїх перших вихованців.

1995 рік – дошкільний заклад перейменовано на ясла-садок «Лелече-нька».

2011 рік – Дергачівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №2 «Лелеченька» комбінованого типу Дергачівської міської ради Дергачівського району Харківської області.

В дошкільному закладі «Лелеченька» працює 19 педагогів:

- мають звання «Вихователь-методист» - 4 педагога;

- мають першу кваліфікаційну категорію – 4 педагога;

- мають другу кваліфікаційну категорію – 4 педагога;

- мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст» – 12 педагогів.


Освітній рівень педагогічних працівників:

- мають вищу освіту – 11;

- мають базову вищу освіту – 9.

Призери районного конкурсу «Вихователь року»:

- Прокопова Ніна Григорівна;

- Пузирєй Галина Леонідівна.

Науково-методична проблема ДНЗ:

«Компетентнісний підхід та особистісна орієнтація на інноваційній основі, сучасного психолого-педагогічного та науково-методичного супроводження навчально-виховного процесу з урахуванням світового досвіду та принципів сталого розвитку».

Основні завдання на 2017-2018 навчальний рік та літній оздоровчий період 2018 року:

1. Створення умов для формування культури здоров’я, ефективного оздоровлення дітей, організацію рухового режиму дошкільників шляхом упровадження сучасних здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій, виховання у дітей та їх батьків емоційно-ціннісного ставлення до власного здоров’я у контексті інтеграції до європейського освітнього простору та реалізації Закону України «Про освіту» .

2. Формування мовної культури дошкільника, навичок спілкування та ефективної взаємодії з іншими дітьми через всі види діяльності впродовж життя, як однієї з основних компетентностей дитини відповідно до світових та європейських стандартів.

3. Забезпечення потенціалу особистісного зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, здібностей та індивідуальних особливостей через патріотичне, морально-духовне та правове виховання дошкільного віку згідно «Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016–2020 роки», затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580/2015.

4. Формування природодоцільної поведінки та основи безпеки життєдіяльності дошкільників, шляхом екологічного виховання в процесі організованої й самостійної предметно-практичної та трудової діяльності, через організацію домірного і виваженого спілкування з природою.

5. Спрямування педагогічної діяльності на роботу з соціалізації дітей з особливими освітніми потребами.

6. Соціальна адаптація та соціально-педагогічний патронат дітей мікрорайону в ДНЗ, охоплення дітей дошкільного віку в мікрорайоні.


Наші успіхи

За плідну та творчу роботу педагогічний колектив нагороджувався неодноразово почесними грамотами Дергачівської районної державної адміністрації та Дергачівської міської ради. Педагогічний колектив активний учасник районних та обласних педагогічних виставок-ярмарок передового педагогічного досвіду:

- Диплом ІІ ступеня VІІ обласної виставки – ярмарку педагогічних ідей за роботу «Перспективне планування навчально-виховної роботи з дошкільниками» автор Шульга О.Д., завідувач ДНЗ;

- Диплом ІІІ ступеня VІІІ обласної виставки-ярмарку педагогічних ідей «Шкільна освіта незалежної України: творчі знахідки, перспективні педагогічні ідеї і технології» автор педагогічний колектив ДНЗ:

- Диплом ІІІ ступеня ХХІІ обласної виставки – презентації педагогічних ідей та технологій за «Робочий зошит для дітей старшого дошкільного віку», автор Мокрицька О.А, вихователь - методист ДНЗ.


Учасники начально-виховного процесу діти, педагогічний колектив, працівники ДНЗ, батьки. Завдяки постійній співпраці з міською радою, батьками в дитячому садку створені комфортні умови для виховання та навчання дошкільнят. Всі групи обладнані сучасними меблями, обладнанням для спортивних занять у спортивній залі, необхідним набором музичного обладнання для естетичного та музичного розвитку малят.

Кожна група має міні-методичний кабінет, який постійно поповнюється науково-методичною літературою, ілюстративним матеріалом, дидактичними друкованими та власноруч виготовленими іграми. В групах достатня кількість іграшок.

Вихователі за власним вибором впроваджують в роботі з дітьми ефективні педагогічні технології М.Монтессорі, М.Зайцева, постійно працюють над розвитком творчої компетентності та творчих здібностей дітей шляхом гурткової роботи:

- моделювання по схемам;

- вивчення англійської мови з 4 років;

- провадження в педагогічний процес елементів авторської програми фізичного виховання М.Єфименко;

- гра в дитячому оркестрі, театралізована діяльність дітей в ляльковому театрі;

- школа спортивної гри, пластичний балет;

- Монтессорі – ігри.

Кiлькiсть переглядiв: 838